itopya

itopya hakkında gürüş ve detaylı bilgiler.
Siteyi ziyaret edin
Yorum yazmak için üye olmanız gerekli Yetersiz içerik!
Editör yorumu

İtopya.com, bir teknoloji sitesi. Burada bilgisayarla ilgili bütün parçaları bulmanız mümkün. Bilgisayar parçaları, bilgisayar, oyun konsolları ve oyun klavye-mouse takımları, bilgisayar, Xbox ve Playstation 4 oyunları, depolama birimleri, network ve yazılım ürünleri satılıyor. Ayrıca “Kampanyalar” bölümünden günün ürünlerini, fırsat ürünlerini ve markaların yaptığı kampanyaları görebiliyorsunuz. Eğer isterseniz kendi bilgisayarınızı kendiniz de toplayabiliyorsunuz.

Kategorilerin her biri kendi içlerinde ayrı kategorilere ayrılmış. Bu sayede istediğiniz ürünlere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Herhangi bir kategoriye tıkladığınızda fiyatlar sıralı olarak gelmiyor ama isterseniz sayfanın üstündeki butonları kullanarak en yeni ürünleri, en düşük fiyatlı ya da en yüksek fiyatlı ürünleri, çok satan ürünleri, yüksek puanlı ürünleri ve yorum yapılan ürünleri ayrı ayrı görebilirsiniz.

Sitede “Karşılaştır” diye bir özellik de var. Karşılaştırmak istediğiniz ürünlerin altındaki kutucuğa tik attığınızda ürünlerin karşılaştırmasını sağ üstteki “Karşılaştır” butonuna basarak görebilirsiniz. Aynı anda 5 ürünü karşılaştırabiliyorsunuz. Bu da kafa karışıklığı yaşayanlar için güzel bir özellik olmuş diyebiliriz.

Ürün satın almak istediğinizde öncelikle ürünleri sepetinize eklemeniz gerekiyor. Sağ üstte bir sepet işareti, sepetinizin toplam tutarı ve sepete attığınız ürün sayısı yazıyor buranın üstüne tıklayarak alışverişi tamamlama sayfasına gelebilirsiniz. Siteden alışveriş yapmanız için üye olmanız gerekiyor. Üyelik oldukça kolay. İsim-soyisim, mail adresi, şifre alanlarını doldurup üye olabiliyorsunuz ve aktivasyon gerektirmeden giriş yapabiliyorsunuz. Siteye giriş yaptıktan sonra “Siparişi Tamamla” dediğinizde adres bilgilerinizi eklemeniz gerekiyor. Ödemenizi kredi kartı ile ya da havale/eft yöntemini kullanarak yapabilirsiniz.

Ürünleriniz UPS Kargo ile adresinize gönderiliyor. Sitede ücretsiz kargo seçeneğiniz yok. 7 TL kargo ücreti bulunuyor. Şirket İstanbul’da yer aldığı için ürünler İstanbul içine 1 günde, diğer şehirlere ise 2-3 gün içerisinde ulaşıyor. Bir üründe “Aynı Gün Kargo” ibaresi varsa, ürünü hafta içi 16:00, Cumartesi günü 12:00’ye kadar sipariş ederseniz aynı gün kargoya veriliyor. “Aynı Gün Kargo” ibaresi yoksa, temin edilme süresine bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kargoya veriliyor.

Siteden verdiğiniz siparişleri isterseniz ürün kargoya verilmeden iptal edebiliyorsunuz. Montajı yapılmış ya da tamamlanmış siparişler iptal edilemiyor. Üründe donanımsal bir sorun varsa firma yetkilileri veya yetkili servis test ediyor ve iade ya da değişim yapılıyor. Arıza dışında iade etmek istediğiniz ürünlerin ambalajının ve tekrar satılabilirliğinin bozulmaması gerekiyor. Açılıp kullanılan ürünler iade alınmıyor. Yazılım ürünlerinin ise iadesi yapılmıyor. Ürünleri bütün fatura nüshalarıyla beraber geri göndermeniz gerekiyor.

itopya.com internet sitesi bu şartlarla satış yapıyor. Genel olarak olumlu bir tablo çizse de yüksek fiyatlı ürünlerde dahi ücretsiz kargo olmaması eksi puana sebep oluyor. Teknoloji alışverişleriniz için bu siteyi tercih edebilirsiniz.

Henüz yazıldı